Zimbabwe Merkez Bankası, kripto para birimine geri dönmek için düzenleyici bir sanal alan planı önermektedir.

March 5, 2020

hakkında en son şirket haberleri Zimbabwe Merkez Bankası, kripto para birimine geri dönmek için düzenleyici bir sanal alan planı önermektedir.

Raporlara göre, RBZ'nin finansal piyasalar ve ulusal ödeme sistemi müdür yardımcısı Josephat Mutepfa, bankanın kripto para birimi ile ilgili şirketler için özel bir düzenleyici sanal alan sağlamak için düzenleyici bir çerçeve geliştirdiğini açıkladı.

Korumalı alan, bankanın belirli bir şirketin bağımsız olarak çalışmasına izin verilip verilmeyeceğini belirlemesine yardımcı olacaktır.Musephat, Bulawayo'nun Sağlam ve Müreffeh Ekonomik Forumunda şunları söyledi:

"Sandbox'a girdikten sonra ya gerçek bir ürün olarak piyasaya gireceksiniz ya da bankalar, mobil para platformları ile işbirliği yapmanız gerektiğini veya ürününüzün bir mikrofinans şirketi gibi lisanslanması gerektiğini söylemeye yönlendirileceksiniz."

Kripto para birimini düzenleme kararı, ülkenin genç nesli arasında artan popülaritesinden kaynaklanmaktadır.Musephat, "Varlık, sermaye elde etme zorluğuyla karşı karşıya" dedi.

Dijital para biriminin düzenleyici zorluklar oluşturduğunu kabul etti çünkü para birimi "merkez bankasının ayrıcalığıdır".

 

Zimbabve'nin sorunlu para birimi geçmişi

Bu Afrika ülkesi, hiperenflasyon tarihi ile yaygın olarak bilinir.1980'den beri Zimbabwe doları üç kez yeniden değerlendi.

2009 yılında, Zimbabwe resmi olarak kendi yasal ihalesi olmayan bir ülke haline geldi ve yerini Güney Afrika Randı ve ABD doları gibi çeşitli yabancı para birimlerinin bir kombinasyonu aldı.

RBZ 2018'de kapsamlı bir kripto yasağı yayınladığı için, kendi para politikasının olmaması, hükümetin kripto para birimleri konusundaki duruşunu gevşetmesine neden olmadı.

Haziran 2019'dan bu yana Zimbabwe, kendi ulusal para birimini oluşturmaya çalıştı.Ancak yerel seyahat rehberi web sitesi, fiziksel Zimbabwe doları elde etmenin çok zor olduğu konusunda uyardığı için ilerleme iyi gitmiyor gibi görünüyor.

Ülkenin kötü durumu, eşler arası şifreli işlemlerin sayısının artmasının nedenlerinden biri olabilir.Açık ve özlü düzenlemeler yoluyla benimsemeyi teşvik etmek, ülkenin para birimi sorunlarını nihayetinde çözmesine yardımcı olabilir.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : james
Tel : 008619980599845
Kalan karakter(20/3000)